Autor: Saša Stojadinović   |  18.05.2017. - 23:05 h  |   Kategorija: Odbojka
Odbojkaški spektakl u našoj Hali

Turnir E grupe II runde Evropskih kvalifikacija za XIX SP 2017, koji je danas počeo u Požarevcu, doneo je pobedu Srbije i Ukrajine.

Ukrajina je u prvom meču pobedila Francusku sa 3:1, po setovima 20:25, 25:16, 25:23 i 25:20, posle 102 minuta igre. Francuska je uspela da iznenadi vicešampiona Evrope, Ukrajinu, ali samo u prvom setu i donekle u završnici trećeg. Ukrajinci su prikazali mnogo bolju, kvalitetniju i organizovaniju igru i zasluženo su stigli do prvog trijumfa u Požarevcu.

U drugom meču prvog takmičarskog dana, juniori Srbije zabeležili su maksimalnu pobedu protiv odgovarajuće selekcije Bugarske sa 3:0, po setovima 25:8, 25:21 i 25:21, nakon 72 minuta igre.

Pred oko 500 gledalaca, meč su sudili Pavel Burkijevič iz Poljske i Konstantin Selin iz Azerbejdžana.

Srbija nijednog trenutka nije dozvolila Bugarskoj da pokuša da pronađe svoj ritam i na kraju joj prepustila samo 8 poena za 19 minuta igre u prvom setu. Bugarska se vratila u meč u drugom setu i vodila u prvom delu igre, da bi Srbija sredinom seta preuzela kontrolu igre i rezultata. U finišu, Bugarska je izjednačila na 17:17, a zatim povela sa 20:19. Ipak, Srbija je serijom 3:0 povela sa 22:19, a zatim i 24:21, a drugi set je dobila sa 25:21. U trećem setu se vodila ravnopravna borba do sredine seta, kada je Srbija stekla tri poena prednosti i uspešno je čuvala do finiša, kada je i povećala na pet poena (24:19), a set dobila sa 25:21.

- Čestitao bih momcima. Jako bitna pobeda. Ne samo zato što je prva utakmica, već što smo pokazali dobru, kvalitetnu i zrelu igru. Nekako po pravilu u poslednje vreme igramo tu prvu utakmicu dobro. Sada moramo da se odmorimo, oporavimo i pripremimo što bolje za Francuze. – rekao je Vladimir Vasović, prvi trener juniora Srbije za zvanični sajt OSS-a.

Utakmicama je prisustvovao i Zoran Gajić, predsednik OSS u društvu Laze Ristića, predsednika OK "Mladi radnik" iz Požarevca i predsednik lokalnog organzacionog komiteta turnira u Požarevcu i dr Bogdana Sretenovića, predsednika UOTS, članom Izvršnog odbora OSS i koordinatorom muških nacionalnih selekcija.

Drugog dana turnira od 16 časova i 30 minuta sastaju se ekipe Bugarske i Ukrajine, a juniori Srbije će igrati protiv Francuske od 19 časova.

Podsetimo, plasman na Svetsko prvenstvo izboriće samo pobednik grupe. U F grupi u Berlinu, u Nemačkoj, igraju Poljska, Nemačka, Belgija i Letonija.

XIX SP 2017. u konkurenciji juniora (do 21 godine, 1997. i mlađi) odigraće se od 23. juna do 3. jula u Brnu i Češkim Budejovicama, u Češkoj.