Autor: Saša Stojadinović   |  19.07.2014. - 15:07 h  |   Kategorija: Sportski centar
Požarevački vaterpolisti u nedelju dočekuju favorite iz Sente

Vaterpolo klub Požarevac u nedelju igra na domaćem bazenu svoju drugu utakmicu u okviru Druge vaterpolo lige Srbije i to protiv velikog favorita, ekipe “Senta“ iz istoimenog grada.

Podsećamo, prva utakmica igrana je u sredu, 16. jula protiv ekipe VK “Jagodina“ kada je posle lepe i neizvesne utakmice i rezultata 6:6 došlo do podele bodova. Po oceni svih u klubu, tim će se sada naći na još težem zadatku jer im u goste dolazi daleko iskusnija ekipa koja važi za jednog od najvećih favorita u grupi. Razgovarali smo sa Zoranom Stojimirovićem, trenerom prvog tima koji se najpre osvrnuo na utakmicu protiv Jagodine. - Obzirom na tremu koja ja vladala uoči i tokom tog meča, utisci su pozitivni. To se naročito videlo u prvoj četvrtini u kojoj smo tek na samom kraju postigli pogodak, a primili dva. Jagodinu smo iznenadili postavkom i borbenošću naših igrača. žalimo zbog činjenice da smo pola minuta pre kraja imali pobedu u džepu ali idemo dalje, jači i iskusniji. Ekipa Sente je uz ekipu Pančeva po mom mišljenju veliki kandidat za prolazak u fajnal for i to dosta govori o tome koliko ih respektujemo. - kazao je trener požarevačkih vaterpolista. Iz toga proizilazi, dodao je da će ovoga puta podrška publike biti još potrebnija.

Utakmica se igra u nedelju, 20. jula u 19:30 h na Gradskom bazenu u Požarevcu. Ulaz je besplatan.