Autor: Saša Stojadinović   |  10.08.2020. - 08:08 h  |   Kategorija: Fudbal
Startovale dame u kopačkama, kiks domaćih na startu

Juče je odigrano prvo kolo fudbalske Super lige za žene. Na požarevačkom Gradskom stadionu slavile su gošće iz Zemuna.

U kontrolisanim uslovima propisanim aktuelnim merama za suzbijanje epidemije kovid 19 i bez prisustva publike, počeo je sa prvenstvenim utakmicama jedan od sportova koji se igra na terenima SC Požarevac. Kalendar takmičenja želeo je da to bude ženski fudbal i to najviši rang takmičenja.

Požarevljanke se nisu najbolje snašle na startu prvenstva pa su gošće, ŽFK Sloga iz Zemuna, slavile rezultatom 0:4, poluvreme 0:2. Golove su u prvom delu igre postigle Emilija Živković i Marija Dabić, dok su u nastavku bile precizne Milena Trnavac i Mina Čavić.

Priliku za popravni ŽFK Požarevac imaće narednog vikenda ponovo na svom terenu protiv Radničkog iz Kragujevca koji je takođe izgubio na svom terenu u prvom kolu. Bolja od njih bila je ekipa Kolubare, tako da će i Kragujevčanke tražiti svoju šansu za prve bodove, a sve to obećava dobar meč u nedelju.