Autor: Saša Stojadinović   |  14.09.2014. - 11:09 h  |   Kategorija: Rukomet
Požarevljanke i pored poraza pokazale kvalitet

Sinoć su rukometašice Požarevca odigrale poslednju pripremnu utakmicu pred početak prvenstva.

Rival su im bile ŽRK “Radnički“ iz Svilajnca, inače članice elitnog ranga takmičenja. Domaće igračice uspešno su se nosile i bile bolji rival u prvom poluvremenu o čemu govori i rezultat na poluvremenu 21:15. U nastavku su još nekoliko minuta bile koncentrisane, sve do rezultata 24:24 a onda su stale i napravile par tehničkih grešaka. To su iskusne gošće znale da iskoriste i preokrenu rezultat u svoju korist, povele sa 3 gola razlike i tu prednost zadžale do kraja. Rukometašice Požarevca nisu imale dovoljno snage da se vrate u igru i preokrenu rezultat u svoju korist pa je na kraju na semaforu stajao rezultat 29:33 u korist gošći iz Svilajnca. Videlo se da u fizičkoj pripremljenosti dosta zaostaju za rukometašicama Radničkog koje su pripreme počele mesec dana ranije. Pored toga, kako je rekao potpredsednik kluba Goran Ristić, rukometašice Svilajnca treninge sprovode svakodnevno, dok nedostatak finansijskih sredstava u ŽRK “Požarevac“, sprečavaju ovaj klub da redovno trenira. Novac, odnosno nedostatak istog je doprineo i odlaganju početka priprema što se, po njegovim rečima, odražava na formu i uigranost ekipe.

Do prvenstvenog susreta sa Mladim radnikom iz Radinca preostalo je manje od nedelju dana, i predstoji ozbiljan rad da se propušteno nadoknadi, kako bi što spremnije dočekali početak lige u kojoj je ambicija kluba, kažu iz uprave kluba, jedno od prva tri mesta koje vode u Super ligu.